Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Bond Kızı Honor Blackman Hayatını Kaybetti

1964 yapımı James Bond filmi Goldfinger’da canlandırdığı Pussy Galore rolüyle akıllarda yer edinen Honor Blackman 94 yaşında yaşamını yitirdi.

Bond Kızı Honor Blackman Hayatını Kaybetti

Bond Kızı Honor Blackman Hayatını Kaybetti

İngiliz oyuncu Honor Blackman 94 yaşında hayata veda etti.

1964 yapımı James Bond filmi Goldfinger’da canlandırdığı Pussy Galore rolüyle akıllarda yer edinen oyuncunun ailesi, ünlü oyuncunun coronavirüsten değil, doğal sebeplerden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı. Aile ünlü oyuncunun ölümünü şu açıklamayla bildirdi:

“Honor Blackman’in 94 yaşında ölümünü bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Lewes, Sussex’teki evinde, ailesi yanındayken, doğal sebeplerden ötürü huzur içinde hayata veda etti. O çok sevildi ve iki çocuğu Barnaby ve Lottie ile torunları Daisy, Oscar, Olive ve Toby tarafından çok özlenecek.”

İngiliz oyuncu, 1962 ile 1964 yılları arasında süren ajan dizisi The Avengers, 1963 yapımı Jason and the Argonauts, 1968 yapımı Shalako, 1970 yapımı The Virgin and the Gypsy'de rol aldı.

Blackman, 1990’lı yılların ünlü sitcom dizisi The Upper Hand’de de Laura West karakterine hayat veren ünlü oyuncu, aralarında The Sound of Music, My Fair Lady ve Cabaret’in yer aldığı pek çok tiyatro oyununda da yer aldı.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR