İngiliz yazar J.R.R. Tolkien'in yeni kitabı 'Beren ve Luthien' 100 yıl sonra basıldı. Bir zamanların efsane filmi 'Yüzüklerin Efendisi' gibi sonradan filmlere de çekilen kitaplarıyla ünlenen İngiliz yazar J.R.R Tolkien'in 100 yıl sonra basıldığı 'Beren ve Luthien' adlı romanın 1973'te vefat eden Oxford profesörü Tolkien'in kişisel yaşamından izler taşıdığı ifade ediyor.

İngiliz yazar J.R.R Tolkien'in yeni kitabı 'Beren ve Luthien' yazarın 92 yaşındaki oğlu Christopher Tolkien tarafından düzenlendi. Ölümsüz bir elf kadını ve ölümlü bir adamın aşkını ve maceralarını anlatan 'Beren ve Luthian' adlı romanda, İngiliz yazar J.R.R Tolkien'in 'The Silmarillion' adlı romanının bir parçası haline gelen hikayenin versiyonlarını içeriyor.

SERİNİN FİNAL FİLMİ 11 DALDA OSCAR KAZANDI

1954 yılında yayınlanan ve Hobbit'in devamı niteliğinde olan efsanevi film 'Yüzüklerin Efendisi', dünya genelinde 150 milyondan fazla satarak şimdiye kadar yazılmış en başarılı romanlardan biri olarak görülüyor. 2001 yılından 2003 yılına kadar yayınlanan filmleri ise, tüm zamanların en yüksek hasılat sergileyen serilerinden biri oldu. Serinin final filmi 11 dalda Oscar ödülü kazanmıştı.