1973 yılında Bobby Riggs ve Billie Jean King arasinda oynanan maçın hikayesini vizyona taşıyan Battle of the Sexes filminden yeni gelen afiş bekleyenlerin yüzünü güldürdü. Aşıklar Şehri'ndeki başarısı ile Oscar ödülüne layık görülen Emma Stone'u ve Hollywood'un beğenilen isimlerinden biri olan Steve Carell'ı başrollerinde yer alan tenis draması, Küçük Günışığım filminin yönetmenleri Jonathan Dayton ve Valerie Faris’in yönetmenliğinde 1973 yılındaki kıyasıya oynanan rekabeti beyaz perdeye geri getiriyor. Biyografi türünde bir filmin yönetmenliğini ilk defa yapacak olan ikili, 50 milyondan fazla Amerikalının izlediği olağanüstü maçın, iki tenis oyuncusu arasında süren mücadelenin ötesine giderek iki cinsiyetin rekabetini konu alan hikayeyi izleyicilerle buluşturacak.

Steve Carell'ın Bobby Riggs'i, Emma Stone'un da Billie Jean King'e hayat vereceği filmde Amerikalı ünlü komedyen Sarah Silverman da Gladys Heldman'ı oynayacak. Filmin oyuncularının arasında Andrea Riseborough ve Elisabeth Shue da bulunuyor. Yapımcılığını Danny Boyle'ın üstlendiği filmin senaryosu, 127 Hours’la aynı dalda Oscar adaylığı elde eden senarist Simon Beaufoy yazacak.
Film Amerika'da 20 Ekim'de bekleyenleri ile buluşacak. Battle of the Sexes'ın Türkiye’de vizyon tarihi henüz belli değil.