Yönetmen koltuğuda Matt Reeves'in oturduğu ve yapacağı son Batman filminde bir çok hayrana sahip olan Bruce Wayne, bir süper kahraman olmaktan ziyade, bir dedektif rolüne bürünerek beyazperdeye çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Matt Reeves'in yönetmen olarak Ben Affleck'in yerini alacağı haberini vermeden önce, Affleck rolü için kendi düşünceleri hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Affleck, karakterin "dünyanın en büyük dedektifi" olarak izleyici karşısına çıkacağı ve klasik 1941 film-noir Malta Şahini gibi filmlerle pek çok ortak yönünün bulunduğunu haber vermişti.

Yönetmen Matt Reeves, son filmi Maymunlar Cehennemi: Savaş hakkında Buzz ile yaptığı konuşmada Batman’de ele almak istediği Bruce Wayne karakterinden bahsederken, "Bence bu sefer, Batman'ın diğer karakterilerinden çok dedektif yönünün ağır bastığı bir karakteri canlandırmak için bir şansımız olacak, bu bakış açısı, izleyenleri Bruce Wayne’in kafası, düşünceleri ve kalbindekilerle çok daha bağlanmanızı sağlayacak" ifadelerinde bulundu. Yönetmenin konuşmalarına bakılırsa izleyenleri bilinen Batman karakterinden oldukça farklı bir kahraman bekliyor olacak. Dedektif Batman’ın hayranları tarafından beğenip beğenilmemesi ise merak konusu olacak.