İstanbul Başakşehir Belediyesi’nin bu sene ilk defa başlatılan Cami İftar Programları başladı. Her gün 7 ilçe camisinin kapalı alanlarında gerçekleştirilen Cami İftarları, Ramazan ayı süresince devam edecek.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR'DE CAMİLERDE İFTAR VERİLİYOR

İstanbul'un Başakşehir ilçesindeki Mahalledeki vatandaşlar ve cami müdavimleri Ramazan ayının bereketinin beraber paylaşıldığı Cami iftarları Ziya Gökalp Mahallesi’nde yer alan Hz. Ömer Camisi’nde yapıldı. Kur'an kursu öğrencileri ve cami cemaatinin katılımı ile gerçekleştirilen programda, vatandaşlar dualarla birlikte iftar açtı ve çay eşliğinde sohbet ettiler.

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde Camii iftarlarının ihtiyaç sahibi kişiler ve cami cemaatini aynı sofrada buluşturup, ramazanın bereketini paylaştırdığını kaydeden vatandaşlar, Başakşehir belediyesinin uygulamanın yaygınlaştırılmasını ve geleneksel hale getirilmesini istediler.

Bu sene ilk kez başlayan ve geleneksel hale getirilecek olan Cami İftarları 7 ilçe camisinde eş zamanlı olarak yapılıyor. İftar verilen camilerin isimleri ise şu şekildedir:

Ziya Gökalp Mahallesi’nde (Hz. Ömer Camii)
Güvercin tepe Mahallesi (İmam Oğulları Camii, Kuba Cami, Hz Ali Camii)
Şahintepe Mahallesi (Hacı Ahmet Merkez Camii Ve Kur'an Kursu)