Bakanlık, Bir Kitabı Daha 'Muzır ve Müstehcen' İlan Etti!

Özellikle son günlerde çok konuşulan ‘uygunsuz’ çocuk kitaplarına bir yenisi daha eklendi. Duran Yılmaz tarafından yazılan 'Keloğlan Ak Ülke' isimli kitabı 'muzır ve müstehcen neşriyat' ilan edildi.

Bakanlık, Bir Kitabı Daha 'Muzır ve Müstehcen' İlan Etti!

Bakanlık, Bir Kitabı Daha 'Muzır ve Müstehcen' İlan Etti!

Son günlerde gündemden düşmeyen konular arasında yerini alan uygunsuz çocuk kitaplarına bir yenisi daha eklendi. ‘Çocuk’ kitabı altında yayınlanan ancak çocukların yaşına uygun olmayan ifadelere yer verilen kitaplar, büyük tepkilere yol açıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Duran Yılmaz tarafından kaleme alınan 'Keloğlan Ak Ülke' kitabının içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır ve müstehcen tesir yapacak nitelikte olduğuna karar verildi. 

Kararla birlikte söz konusu kitap 'küçüklere zararlıdır' ibaresiyle içi görünmeyen zarf veya poşet içinde, teşhiri ya da reklamı yapılmayacak şekilde sadece 18 yaştan büyüklere satılabilecek. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR