2009 yılında vizyona giren, İngiltere ve ABD’nin ortak yapımı olan Avatar filmi ilk çıktığı tarihten itibaren çok sevilen ve izlenen filmlerden olmuştur. İzleyicileri tarafından tam not alan film bilim kurgu, aksiyon, fantastik türlerinde büyük başarı göstermiştir. Filmin yönetmenliğini Titanic filmi ile çok ses getiren James Cameron üstlenmiştir. Dünyada en çok izlenenler arasına giren filmin başrollerini, Michelle Rodriguez , Sam Worthington , Zoe Saldana paylaşmaktadır.

İzleyenleri tarafından çok beğenilen filmin ikinci bölümü için çekimler başlıyor. James Cameron’ın yönetmen olduğu 2009 yapımı Avatar’ın devam filmi için çekimler 25 Eylül’de başlıyor. Avatar 2’de Na’vi halkının köklerine inilecek. Filmin kadrosunda son olarak Game of Thrones’ta Talisa Maegyr karakterini oynayyan Oona Chaplin’in dahil olduğu haberleri alındı. Yeni filmde oynayacak Sam Worthington izleyenlerin karşısına tekrar Jake Sully olarak çıkacak. İlk filmden Sigourney Weaver ve Stephen Lang ikinci filmde karşımıza çıkacak isimler arasında.

Yönetmen James Cameron, dört yeni Avatar filmi çekmeyi plnladıklarını söyledi. Filmler sırasıyla, 18 Aralık 2020, 17 Aralık 2021, 20 Aralık 2024 ve 19 Aralık 2025 tarihlerinde vizyonda yerini alacak