Türkiye’de rock müzik türünün en sevilen gruplarından birisi olan Athena, akustik performanslarını 16 Haziran akşamı Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirecekler. Uzun bir aradan sonra hayranları ile müzik dolu bir gece geçirmeyi planlıyorlar. Grubun solisti Gökhan, ‘O Ses Türkiye’ programında sevenlerine eğlence dolu anlar yaşatmış, yaptığı espriler ve davranışlarla bir çok kişinin kalbine taht kurmuştu. Sevenlerine daha fazla hasretlik çektirmek istemeyen grup bugün bomba gibi bir dönüş yapıyor.
Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin önderliğinde toplanan grup Athena, punk ve ska rock türünün Türkiye’deki en büyük temsilcileridir. 1998 yılında çıkardıkları ilk albümleri ‘Holigan’ ile 2014 yılında çıkardıkları ‘Altüst’ albümlerine kadar gösterdikleri enerjileri, performanslarındaki yükseklik ve dinleyenleri coşturan müzik tarzları ile herkese bu tarz müziği sevdirmeyi başarmışlardır. Grubun seslendirdiği ‘Holigan’ parçası, futbol maçlarının vazgeçilmez marşları arasında yer edindi. ‘12 Dev Adam’ parçalarını ise Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda milli basketbol takımı için bestelemişterdi. 2004 yılınsa Sertap Erener’in birinci olmasının ardından Türkiye’de olan Eurovision Şarkı Yarışması’na ‘For Real’ adlı parçaları ile katılarak dördüncü olmayı başardılar.
Enerjileri bitmek bilmeyen grup ‘Athena’, bu gece kendi şarkıları dışında başka müzik türlerine ait olan parçaları da seslendirecekler.