Ankara Devlet Opera ve Balesi Yeni Sezonu Açtı

Ankara Devlet Opera ve Balesi, sezonu dün akşam Opera Sahnesi'nde 'Napoli Gecesi Konseri' ile açtı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle salonlardan uzak kalan sanatseverler, eylül ayında gerçekleşecek etkinliklerle keyifli saatler yaşayacak.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Yeni Sezonu Açtı

Ankara Devlet Opera ve Balesi Yeni Sezonu Açtı

Ankara Devlet Opera ve Balesi sezon açılışını, dünyaca ünlü bestecilerin en seçkin aryalarının seslendirildiği 'Napoli Gecesi Konseri' ile yaptı. Tenorlar Barış Yanç, Fatih Kayhan, Okan Başel, Arda Doğan, Mehmet Kavil'in sahne aldığı konserde, piyanist Hande Uçar sanatçılara eşlik etti.

Konser, Opera Sahnesi'nde, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Sosyal mesafe kuralları gereğince alan kapasitesinin üçte biri kullanıldı. Etkinlik, Ankaralı sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Azerbeycan Konseri İle Devam Edecek
12 Eylül'de Azerbaycanlı bestecilerin Türkiye'de az seslendirilen şarkılar, mahnılar ve aryaları ile 'Azerbaycan Konseri', 15 Eylül’de S. Rahmaninov, A. Pahmutova ve P. I. Çaykovski gibi önemli Rus bestecilerin Rusça şarkıları ve romansları ile 'Rus Gecesi', 19 Eylül akşamı 'Bir Sonbahar Gecesi Konseri' verilecek.

24 Eylül’de '3 Soprano Konseri' ile devam edecek etkinlik dizisi, 30 Eylül akşamı '3 Tenor Konseri' ile son bulacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR