Anatoliy Drozdov Coronavirüsü Tuvale Yansıttı

Kazakistanlı sanatçı Anatoliy Drozdov, coronavirüse karşı farkındalık yaratmak amacıyla hislerini tuvale yansıttı.

Anatoliy Drozdov Coronavirüsü Tuvale Yansıttı

Anatoliy Drozdov Coronavirüsü Tuvale Yansıttı

Dünya genelinde coronavirüsün yayılmasıyla çeşitli ülkelerdeki binaların duvarlarına salgın ile mücadele konulu grafitiler, tuvallere resimler yansıtıldı.

Kazakistanlı sanatçı Anatoliy Drozdov da dünya geneline yayılan coronavirüsü sanata taşıdı. Sanatçı Drozdov, dünyayı saran salgından ötürü hiçbir şey yapmadan duramayacaklarını, farkındalık yaratarak hislerini tuvale yansıttığı resimlerle anlattığını belirtti. Drozdov, “Bu süreç içinde ülkeyi yönetenlerin çağrılarına duyarlı olmamız gerekiyor. Sağlıklı kalabilmek için evde kalalım” dedi.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi'nde, her gün 1 sanatçı üç eseri ile coronavirüsü resim, baskı resim, grafit gibi eserlerle paylaşmaya devam edecek.

ANATOLİY DROZDOV KİMDİR?

22 Mart 1990'da Kazakistan Karaganda'da doğdu. Kazakistan Tasarımcılar Birliği Üyesi ve Gürcistan Sanatçılar Birliği Üyesi Drozdov, birçok uluslararası yarışma ve sergiye katıldı. 2008 yılında Almatı cumhuriyeti yarışmasında birincilik aldı. 2011 yılında Karaganda şehrinde ‘Benim Evrenim’ adlı kişisel bir sergi açtı. 2017 yılında Almatı'da düzenlenen "Kazakistan sanatçılarının gözüyle-Rusya" uluslararası sergisine katıldı. 2018 yılında Almatı'daki uluslararası "Beyaz" sergisine katıldı. 2019 yılında Gürcistan Tiflis'teki uluslararası sempozyuma katıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR