17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

Anadolu Resimleri İspanya'da Sergileniyor

Tuvallerinde, Anadolu'nun görsel güzellerine ve kırsal hayatın renklerine yer veren Türk ressam Yalçın Gökçebağ'ın sergisi İspanya'da sergileniyor.

Anadolu Resimleri İspanya'da Sergileniyor

Türk ressamcılar arasında olan Yalçın Gökçebağ' adını "Anadolu kırsalından manzaralar" koyduğu resim sergisi İspanya'da Valensiya kentinde sergilenmeye başlandı. L'Iber Müzesi'nde sergilenecek olan resimler 11 Haziran'a kadar misafirlerini ağırlayacak. ''Anadolu kırsalından manzaralar'' sergisine Adrid Büyükelçisi Ömer Önhon, Valensiya yerel yönetiminden yetkili kişiler, bazı ilgili milletvekilleri ve sanat eleştirmenleride misafir oldu.

Sergi resepsiyonda bir konuşma yapan Büyükelçi Önhon, Akdeniz'in "dosthane ılımlı ve güzel bir şehri olan Valensiya'ya gelmekten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu" konuşması sırasında ifade etti. Türk ressamcı Yalçın Gökçedağ'ın "Türkiye bölgelerinden  özellikle Ege ve Orta Anadolu bölgelerini seçip, köy hayatını öncelikli konu edinerek, Anadolu’nun kültürünü, geleneklerini ve yaşamının en güzel şekliyle ele alıp tuvale aktardığını" söyleyen Büyükelçi Önhon, "Bu esererin son derece olumlu ve insana heyecan ve enerji veren bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum bu heyecanıma sizleride ortak etmek isterim." dedi. Türk modern sanatının önemli ressamcılarından biri olan Yalçın Gökçebağ da Anadolu bölgesinde yaşayan insanları, bölge hayatını, görsel güzelliklerini aktardığı tuvallerini İspanyol sanatseverlere anlattı.


Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri