Akşehir’de Şenlik Sergileri

61. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında sergiler Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı.

Akşehir’de Şenlik Sergileri

Akşehir’de Şenlik Sergileri

61. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği devam ediyor. Şenlik kapsamında Akşehir Cumhuriyet Meydanı’nda sergiler açıldı.

Serginin açılışı Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Kanat, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’in katılımıyla gerçekleşti.

Ahmet Genç’in Akşehir’den insan manzaraları ve Akşehir fotoğrafları sergisi, Sibel Simen’in yağlı boya resimleri sergisi, Karikatürcüler Derneği’nin hazırlamış olduğu Nasreddin Hoca Karikatürleri Sergisi, Ömer Ökesli’nin akrilik boya resim sergisi 9 Temmuz’a kadar açık kalacak.

Öte yandan, sergi sahiplerine şenliğe katkılarından dolayı plaket takdimi de yapıldı.

Akşehir Belediyesi tarafından 61. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında akşamları da lazer gösterisi gerçekleştiriliyor.

Şenlik boyunca ilçeyi çevreleyen Sultandağları üzerinde sergilenecek gösteri de lazer ışıkları marifetiyle Akşehir Belediyesi logosu, şenlik logosu, Akşehir kirazı logosu, Atatürk portresi, Türk Bayrağı ve hareketli yazılar gibi görseller sunuluyor. Lazer gösterisi izleyenler tarafından beğeni topluyor.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR