Ahlat Ağacı Filmindeki Kadın Heykeline Sansür!

Nuri Bilge Ceylan'ın filmi Ahlat Ağacı, sansüre uğradı. Dijital platform Tivibu da yayınlanan Nuri Bilge Ceyhan’ın Ahlat Ağacı filminde yer alan bir heykelin göğüslerini mozaikledi.

Ahlat Ağacı Filmindeki Kadın Heykeline Sansür!

Başrollerinde; Doğu Demirkol, Murat Cemcir ve Bennu Yıldırımlar'ın yer aldığı Ahlat Ağacı sansüre maruz kaldı.

Daha önce TRT 2'de yayınlanan filmin bir kısmı sansürlendi. Film, bu kez Tivibu’da sansüre uğradı. Tivibu, Bir heykelin meme kısmını sansürlendi.

NURİ BİLGE CEYLAN KİMDİR?

Nuri Bilge Ceylan, 26 Ocak 1959 yılında doğdu. Türk film yönetmeni, senarist ve fotoğraf sanatçısı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde iki yıl sinema eğitimi aldı. 1980 yılına gelindiğinde kimi portföyleri Gergedan gibi dönemin nitelikli kültür ve sanat dergilerinde yayınlanan Ceylan, yaptığı dört filmin de, yönetmenliğini, senaryo yazarlığını ve yapımcılığını üstlendi.

Sinemaya Koza adlı kısa filmiyle adım attı. Nuri Bilge Ceylan 1997 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan ve başta Berlin Film Festivali olarak pek çok dünya festivalinde gösterilen üç bölümlü, otobiyografik ve pastoral Kasaba filmini, 1999 yılında da büyük başarı kazanan Mayıs Sıkıntısı'nı çekti. Film, Berlin Film Festivali'nin yarışmalı bölümünde gösterilmişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR