Sesi ve muhteşem performansı ile dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Adele, sevenlerine üzücü bir haber verdi. Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı Adele, bundan sonra turne organizasyonlarında bulunmayacağını söyledi. İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadyum’unda 98 bin hayranına konser veren sanatçı, sevenlerini üzen haberi burada verdi. Adele, sosyal medyada hayranları için de kendi el yazısı ile yazdığı notta müziğe devam edeceğini ama kendisinin bir daha canlı olarak izlemeyeceklerini, artık sahneye çıkmayacağını belirtti.

Adele Kimdir?
5 Mayıs 1988 İngiltere doğumlu olan sanatçının tam adı Adele Laurie Blue Adkins’tir. Kendisi 21 yaşında iki Grammy ödülü (En iyi kadın vokal ve çıkış yapan şarkıcı) kazanarak başarılı bir çıkış yapman soul-jazz sanatçısıdır. Erken yaşlarda Etta James ve Ella Fitzgerald’ın müzikleri ile tanışan sanatçı okulunu bitirdikten sonra seslendirdiği iki parçasını internet ortamında paylaştı. Ardından İngilterenin müzik kulüplerinde çalışmaya başladı. Başarılı sanatçının ilk kaydı ‘Hometown Glory’ 2007 yılında yayımlandı. 2004 yılında açtığı internet sayfası ile kendisine büyük bir hayran toplayan sanatçı, plak şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Sanatçı 2008 yılında çıkardığı 19 isimli albümü ve ‘Chasing Pavements’ adlı parçası ile dünya çapında tanınarak İngiltere Albüm Listesinde 1 numara olmayı başardı.