Türk şiiri ve düşünce dünyasının tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan Necip Fazıl Kısakürek’in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak için iki yıldır Star Gazetesi tarafından verilen Necip Fazıl Ödülleri'nin üçüncüsü sahiplerini buldu.
 
İŞTE ÖDÜLÜ KAZANANLAR
 
* Necip Fazıl Şiir Ödülü: Ebubekir Eroğlu
 
* Necip Fazıl Fikir ve Araştırma Ödülü: Yaşar Çağbayır
 
* Necip Fazıl Hikaye-Roman Ödülü: Cihan Aktaş
 
* Necip Fazıl Saygı Ödülü: Mustafa Kutlu
 
* Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü: Emel Özkan ve Mustafa Çiftçi
 
Necip Fazıl Ödülleri jürisinde yazar Beşir Ayvazoğlu,Prof. Dr. Turan Karataş, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Prof. Dr. M. Fatih Andı, Şair Osman kKnuk ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Ve Kültürel İşleri Başkanı Nurcan Yurdakul yer aldı.
 
Necip Fazıl Ödülleri her yıl şiir, hikâye, araştırma tercüme veya jürinin belirlediği diğer alanlarda kültürel zenginliğimize katkı sağlayan eserlere ve kişilere veriliyor. Necip Fazıl Saygı Ödülü ise, geçmişten günümüze eserleri ve fikirleriyle topluma ışık tutmuş, edebiyat ve sanat hayatımız adına önemli çalışmalara imza atmış duayen isimlere takdim ediliyor. 
 
Eserleri ve fikirleriyle nesillere öncülük eden büyük sair ve fikir adamı Necip Fazıl'ın kültürel ve manevi mirasını gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla ilki 2014 yılında verilen Necip Fazıl Ödülleri şiirde Hüseyin Atlansoy, hikâyede Güray Süngü, Fikir Araştırma'da Gülru Necipoğlu, İsmail Erünsal'a verilmişti. Saygı Ödülü İse Nuri Pakdil'e takdim edilmişti. 
 
Geçen yılın necip fazıl ödülleri ise şiirde Cevdet Karal, hikayede Sibel Eraslan, fikir araştırmada İlhan Kutluer, tercümede Senail Özkan'a verilirken Saygı Ödülü Rasim Özdenören'in olmuştu.