Kula Er Meydanında Başpehlivan Değişmedi

Manisa’nın Kula ilçesinde ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan yine Serhat Gökmen oldu. Gökmen, 2017 ve 2018 yıllarında da Kula er meydanında başpehlivan olmuştu.

03.09.2019-23:28 - (Son Güncelleme: 03.09.2019-23:26)Kula Er Meydanında Başpehlivan Değişmedi

Kula Belediyesi tarafından Kula'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen 24'ncü geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri, Spor Toto Yeni Kula Spor Kompleksi Güreş Sahası'nda kurulan er meydanında yapıldı.

BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞTILAR

Ülke çapında isim yapmış deneyimli başpehlivanların katıldığı er meydanında, başpehlivanlar birinci olabilmek için yarıştı. 15 başpehlivan ve 150'nin üzerinde pehlivanın katıldığı güreşlerde, başpehlivan yine Serhat Gökmen olmuştu. Başpehlivan Serhat Gökmen, 2017 ve 2018 yıllarında da Kula er meydanında başpehlivan olmuştu.

BAŞPEHLİVAN DEĞİŞMEDİ

Gün boyu süren güreşler renkli görüntülere sahne oldu. Başpehlivanlık boyunda kıyasıya geçen mücadelelerde Başpehlivan Serhat Gökmen olurken, ikinci Hüseyin İiyican, üçüncüler, Şahali Kurt ve İsmail Koç oldu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın. 

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR