Kuaförlerde Bayram Öncesi Mesai

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının mesai saatlerine yapılan bayram düzenlemesini duyan İstanbullu vatandaş gecenin geç saatlerine dek dükkanları kuaför sırasında bekledi.

21.05.2020-09:11 - (Son Güncelleme: 21.05.2020-08:57)Kuaförlerde Bayram Öncesi Mesai
Berber, kuaför ve güzellik salonlarının mesai saatlerine yapılan bayram düzenlemesini duyan İstanbullu vatandaş gecenin geç saatlerine dek dükkanları kuaför sırasında bekledi.

Bayram öncesi yığılmanın önüne geçmek için İstanbul'da alınan karar sonrası 02.30'a kadar berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışmalar devam etti.

İstanbul'da 15 yıldır berberlik yapan Kadir Özdemir, "Kapanış saatlerinin 02.30'a alınması hem bizim için, hem de müşterilerimiz için çok güzel oldu. En azından yoğunluğu geniş saatlere yaymış olduk ve müşterilerimiz de daha rahat bir şekilde tıraş oldular." diye konuştu.

Müşterisi Taylan Mercan da uygulamanın çok güzel olduğunu söyleyerek, "İşten geldim, dinlendim, yemeğimi yedim ve arkadaşımı arayıp randevumu aldım. Benim için de çok uygun bir saat oldu. Çok teşekkür ediyorum." dedi.

Karar sonrası berberlerde yoğunluk olmadığını belirten Mercan, "Bayram öncesi bu uygulama çok güzel olmuş bence. Hem yoğunluğu da kesmiş." ifadesini kullandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden berber, kuaför ve güzellik salonlarının çarşamba ve perşembe günleri gece saat 02.30, 22 Mayıs'ta ise 23.00'e kadar faaliyette bulunabileceklerini söylemişti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR