Kozmetik Ürün Alırken Bunlara Dikkat!

Cildimize ve özellikle yüzümüze süreceğiniz kozmetik ürünleri seçerken oldukça dikkatli olmalıyız. Organik diye aldığımız ürünlerin içeriğine mutlaka özenle bakmalıyız.

21.10.2019-11:27 - (Son Güncelleme: 21.10.2019-11:25)

Organik Türkiye CEO'su Çağdaş Karakuzu, üstünde 'organik' veya 'doğal' yazan her ürünün organik olmayacağını dile getirerek ürünün sertifikasına ve Sağlık Bakanlığı izni olup olmadığına dikkat etmek gerektiğini vurguladı. 

Kozmetik ürünü satın alırken kişinin cildini tam tanıması gerektiğini dile getiren Karakuzu, “Cilde uygun ürün tercih etmezsek, alerji yapabilir. Aldığımız ürünleri düzenli şekilde kullanmak ve birbiriyle karıştırmamak gerek. Mesela, gözaltı kremi kullanıyorsanız en az 3 ay sadece o kremi kullanmanız gerekir. Farklı ürünleri karıştırırsanız etkisi olmayabilir.

Makyaj malzemeleri organik olsun ya da olmasın uzun süre cilde zararlı olabilir. Makyajın cilde vereceği zararları en aza indirmek adına kimyasal içermeyen doğal ve bitkisel özlü ürünler kullanılması gerek. Bunlara ilave olarak seveceğimiz ürünler almalıyız. Kutusundan, kokusuna, dokusuna dek seveceğimiz bir malzeme almalıyız ki düzenli kullanalım. Sadece ihtiyacımız kadar alıp bittikçe almakta yaray var” dedi.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR