Kök Hücre İle Gençleşmek Mümkün mü? Estetikte Yeni Trend Ameliyatsız Güzelleşme

Gelişen teknoloji yaşlanmayı durduramasa da geciktirmeyi başardı. Kişinin kendi bedeninden alınan kök hücre yine kendi bedenine enjekte edilerek daha genç ve duru bir güzelliğe kavuşması sağlanıyor. Kök hücre hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

09.04.2019-12:48 - (Son Güncelleme: 09.04.2019-12:31)Kök Hücre İle Gençleşmek Mümkün mü? Estetikte Yeni Trend Ameliyatsız Güzelleşme
Gelişen teknoloji, estetik ve sağlık alanında bazı alternatifler sunarken, mucizevî insan bedeninin sınırsız gücünden de yararlamayı ihmal etmiyor. Güzelliği kendi genlerimizde arayan tıp teknolojileri, son olarak kök hücre tedavisiyle gençleşmeyi bize sundu.
 
CERRAHİ DEĞİL
 
Kulak arkasından 3 mm’lik cilt biopsisi içindeki fibroblast hücreler çoğaltılarak, cildimizde zamana ve çevresel faktörlere bağlı olarak hasar görmüş alanlara enjekte ediliyor. Böylece cildimiz ‘KÖK’ten güzelleşerek, cerrahi operasyona gerek kalmadan gençleşiyor. 
 
NERELERDE UYGULANIYOR?
 
Bu yöntem kapanmayan kronik yaralar, akne veya su çiçeği sonrası oluşabilen çukurcuk şeklindeki izlerin tedavisinde, yanık, travma, cerrahi sonrası oluşan oyukluk ve nedbe tedavisinde, göz çevresi kazayağı çizgilerinin giderilmesinde, burun çevresi kırışıklıklarında, dudak kenarlarında derinleşen çizgilerin giderilmesinde yaygın olarak kullanılır.
 
 
KİMLER YAPTIRABİLİR?
 
Cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başlandığı 30-40 yaşlar arasının bu uygulama için en ideal dönem. 4-5 ay gibi bir sürede kırışıklıklarda azalma, yüzde dolgunluk, ışıltı ve parlaklık hissedilir.
 
NASIL YAPILIYOR?
 
Kulak arkası güneşin zararlı etkilerine maruz kalmayan, en iyi hücrelerin bulunduğu bir dokudur. Bu sebeple kulak arkasındaki fibroblast içeren epitelyum doku labratuar ortamında çoğaltılarak cildin problemli bölgelerine enjekte ediliyor. Bu işlemin etkisi net olarak 4-5 yıl sürüyor. 
 
Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal