Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Kim Gönderdi?

Mustafa Cerit
09 Nisan 2020 Perşembe 10:55

Çin Dışişleri sözcüsü Cao Licien, ABD ordusunu salgının patlak verdiği bölgeye virüsü getirmekle suçluyor:

-2019 Eylül’de tatbikat için ABD’den Vuhan bölgesine bir grup asker geldi, onlar maksatlı olarak virüsü bırakıp gitti, ABD bize bir açıklama borçlu.”

ABD ise, Kovid-19’un yayılmasından Çin’i sorumlu tutarken, Çin’e karşı “Yarasa Çorbası” gerekçesiyle 20 trilyon dolarlık tazminat davası açıyor.

Amerikalı Larry Klayman avukatlar grubu Freedom Watch, hem “Çin Gn.Kumay Başkanı’na hem Wuhan Viroloji Enstitüsü direktörü aleyhine bir dava.

Çin Silahlı Kuvvetleri ve Çin Genelkurmay Başkanı neden davanın 1. adresi oluyor?  Meseleye ASKERİ SALDIRI olarak bakıyorlar.

Biyolojik silah (virüs) meselesi yıllardır, filmlere konu, senaryoların tumturaklı ve esrarengiz malzemesi. Davos toplantılarına katılan bir Türk işadamının 20 yıl öncesine ait tespitleri ve notları bugünlerde yine sosyal medyada. Rochild ailesinin uzun vadeli planları, Microsoft sahibinin, G5 dijital teknolojisinin yarınlara dönük kitleleri hedef alan projeleri geçmiş beyanlarla ortalıkta dolaşmakta.

Çocuk kibriti ateşler, hiçbir maksadı yoktur, ilk anda şakıyacak şuleleri, sıçrayacak kıvılcımları merak etmiştir. Ancak, kıvılcım çaktıktan sonra, süreç başlamıştır.

Çıkan yangın nerede başlar nerede biter, artık çocuğun kontrolünde değildir. Oturduğu odayı mı, binayı mı, yoksa mahalleyi mi, yahut bölgeyi ve koca şehri mi yakar, belli değildir. Kibriti çakan çocuk dahi kendi eyleminin artık mahkumu ve kurbanı.

Orman yangını süratiyle salgın yayılırken, 3-4 ay oldu, dünya mutasyon korkusuyla virüse teslim ve halen aciz. Süreç işliyor, her an gelinen istasyondan görünen manzara ve rakamlar değişmekte.

Dünya bunu tartışa dursun, herkes kolayına kaçıyor. Oysa esas soru:

-Bu bela başımıza niye geldi, bir gönderen olmalı, niçin gönderdi, neyin hesabı sorulmakta?

Bu dönem geçtikten sonra, kişinin özgürlüğü insan ve hayvan ilişkilerinde, yiyip-içmede yine sonsuz mu olacaktır?

Mehmet Hakan Kekeç

Yıldırım Bayezid’in Kemikleri Neden Yakıldı?

Ahmet Tezcan

Afedersiniz Ama Siz Aynalı Sazan Mısınız?

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Genetiği Değiştirilmiş Doktorlar (GDD)!

Dr. Ömer Aydın

27 Mayıs'ta Türkçe Ezana Direnen Alperen

Halit Emre Aydın

Biz Çocuklar Gibi Şendik, Ama Şenlik Yetmezdi

Erdal Şimşek

İstifa Et Ey Ahmak Bülent Arınç!