Gaziantepli Ayten Büyükaydınlı (45), Stres ve üzüntüden bir yılda 145 kiloya kadar çıktı. Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi. Eşinin terk etti ve çocukları da onun fazla kilolarından utandı. Bunun üzerine 8 ayda 65 kilo verdi. Şahinbey Belediyesi Boyacı Sosyal Tesisi'ndeki spor salonunda haftada 6 gün spor yapan ve Diyetisyen eşliğinde beslenmesine dikkat eden Büyükaydınlı, 8 ayda 80 kiloya düşerek, sağlıklı bir hayata "merhaba" dedi.

HEDEF 60 KİLO!

Büyükaydınlı'nın hedefi 60 kiloya kadar düşmek. Azmiyle çevresine örnek olan Büyükaydınlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençliğinden beri hafif kilolu olduğunu ancak evde yaşadığı sorunlar, stres ve üzüntü nedeniyle 1 yılda 145 kilograma kadar çıktığını söyledi. Kilosu nedeniyle eşinin kendisini boşadığını, çocuklarının bile kendisinden utandığını anlatan Büyükaydınlı, "İki oğlum var. Küçük olan veli toplantılarına gitmemi istemiyordu. 'Kimsenin annesi senin gibi kilolu değil, sen niye böylesin' diyordu. Aldığım kilolar nedeniyle tek başıma bir iş yapamıyor, sokağa çıkamıyordum. İnsanlar beni hor görüyor, dışlıyordu.

"PSİKOLOJİM BOZULMUŞTU"

Psikolojim bozulmuştu. Üzerime giyecek kıyafet dahi bulmakta sıkıntı çekiyordum" dedi. Kiloları nedeniyle karaciğerinde yağlanma oluştuğunu ve sağlık sorunları başladığını belirten Büyükaydınlı, bunun üzerine doktora başvurduğunu ifade etti. Doktorun midesine kelepçe takılması önerisini kabul etmediğini dile getiren Büyükaydınlı, "Spor ve diyet yaparak kilo verebileceğime inandığım için kabul etmedim. Bir gün evde yemek yerken, çocuklarım 'anne ne olacak bu halin' dediler. Sinirlenip masaya yumruğumu vurarak, kapıyı çarpıp sokağa çıktım. Şahinbey Belediyesi'nin mahallemizde açtığı sosyal tesise gelerek, spora ve diyete başladım" diye konuştu. Ayrılan eşi barışmak istemiş.