Kayseri'deki Provokasyonun Altından FETÖ ve PKK Çıktı! Şok Eden Bağlantılar Ortaya Çıktı!

Son dakika haberi: Güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada, Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili provokatif ve dezenformasyon paylaşımında bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bazılarının ise FETÖ/PDY müzahiri olduğu tespit edildi.

10.07.2024-17:17 - (Son Güncelleme: 10.07.2024-17:17) Kayseri'deki Provokasyonun Altından FETÖ ve PKK Çıktı! Şok Eden Bağlantılar Ortaya Çıktı!

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşanan olayların ardından mahalledeki hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Suriye uyruklu bir kişinin, 5 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine toplanan kalabalık, araçları ters çevirirken, yabancı uyruklu kişilere ait bazı iş yerlerini ateşe verdi. Olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Provokatif Paylaşımlar Tespit Edildi

Suriye uyruklu kişinin, aynı ülke vatandaşı çocuğa cinsel istismarda bulunmasının ardından çıkan olayları provoke eden Sosyal Medya hesapları ile ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Kayseri'den sonra Hatay, Gaziantep, Konya, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere 22 ile sıçrayan olaylar, Suriye'nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolü altındaki bölgelerde de gerilime yol açtı.

FETÖ ve PKK İzi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, yapılan çalışmalarda provokatif ve dezenformasyon paylaşımında bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bazılarının ise FETÖ/PDY müzahiri olduğu, bunların yanı sıra Amerika ve Almanya bağlantılı şahısların da bulunduğu tespit edildi.

Terör Bağlantısı Ortaya Çıktı

Güvenlik kaynakları, sosyal medya üzerinden huzuru bozmaya yönelik hareket eden bu unsurların terör örgütleriyle bağlantılarının tespit edildiğini belirtti. Sosyal medyadan paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provokatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütler tarafından maşa olarak kullanıldığı ve terör örgütlerinin Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirildi.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal