Kasığın Sol Tarafı Neden Ağrır?

Kasıklarda ağrı neden olur? Sol kasık ağrısı ve bacak uyuşması konuları ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtı haberimizin detayında...

21.12.2019-11:53 - (Son Güncelleme: 23.12.2019-12:26)

 Sol kasık ağrısı ve bacak uyuşması konuları ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtı haberimizin detayında...

KASIK AĞRILARI NEDEN OLUR?

Kasık ağrısı kadınlarda ve erkeklerde çok sık görülen sağlık sorunlarındandır. Kasık ağrısı,idrar yolu iltihabından, kasık fıtığına kadar birçok nedenden meydana gelebilir. Kasık ağrısı sağ veya sol tarafta meydana gelir. Kasık ağrısı yaşayan bir kadın Kadın Doğum Uzmanı doktoruna, erkekler ise Üroloji doktoruna başvurmalıdır.

ERKEKLERDE SOL KASIK AĞRISI

Erkeklerde meydana gelen sol kasık ağrıları genellikle idrar yollarından kaynaklanmaktadır. İdrar yollarında meydana gelen enfeksiyonlar kasıkta ağrıya sebep olur. İdrar yolu enfeksiyonunda tedavi gecikirse üst idrar yollarını ve böbreklere ulaşarak ağrıya neden olur.

KADINLARDA SOL KASIK AĞRISI

Kadınlarda sol kasık ağrısı genellikle vajinal kaynaklıdır. Diğer ağrı nedenleri ise idrar yolları, iskelet sistemindendir. Kasıkta meydana gelen aniden başlayan ve şiddetli olan ağrılar ciddi bir sorunun belirtisi olabilir. Adet sancısını bu ağrılar içerisinde yer almaz.

 Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR