Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Karaman Kurban Bayramı namazı saati

Kurban Bayramı konusunda en çok araştırılan konuların başında bayram namazı saatleri geliyor. Peki Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta? İşte 2022 Karaman Kurban Bayramı namazı saati...

07.07.2022-10:14 - (Son Güncelleme: 07.07.2022-10:14) Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Karaman Kurban Bayramı namazı saati

9 Temmuz 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Kurban Bayramı konusunda heyecanlı bir atmosfer hakim. Bayramın yaz tatiline denk gelmesi ve Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması da bunda büyük bir rol üstleniyor. Bayram hazırlıkları ise ülkenin dört bir yanında kesintisiz sürüyor. Kurban Bayramı konusunda en çok araştırılan konuların başında bayram namazı saatleri geliyor.  2022 Karaman Kurban Bayramı namazı saati, Karaman vatandaşlarının arama motorlarını en çok meşgul ettiği konular arasında yer alıyor. Peki Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

2022 Karaman Kurban Bayramı namazı saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Karaman’da Kurban Bayramı namazının 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 06.08’de kılınacağını duyurdu. 

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.50'de kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal