Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Kandiller

Mustafa Cerit
07 Nisan 2020 Salı 09:13

Kararan gönülleri aydınlatan işaret fişekleri.. Zulümleri, zulmetleri, zifiri karanlıkları delen aydınlık.

Bugün umut dolu, ufuklar açan kandillerden bir istasyondayız. RAMAZAN rahmetini müjdeleyen ŞABAN ayının tam ortasında BERAET kandili, ebedi saadete açılan kapı kurtuluş günü.

Kainattaki gelişmeler tesadüfi değil. Her oluşum önceden planlı programlı, hesaplı ve kitaplı. Sonucu bilerek olayların arkasını ve hedefini belirleyen MÜDEBBİR ’in, büyük senaryo çizen yüce MUKADDİR’in eseri. Onun huzurundan gelen programlar var.

İmtihandayız, topyekün. Herkesin sınavı ve soruları farklı, kopya çekmek faydasız. MalikelMülk o, mülk onun, zaman onun, mekan onun varlık onun.

Varlıklı imkanıyla fakir çaresizliğiyle, sağlıklı-hasta, güçlü-zayıf, güzel-çirkin, akıllı-ahmak, dahi-deli hepsi sahip oldukları özelliklerle imtihanda.

Kader bizim için SIR, ama asla karmaşa değil. Zaten varlıklar içinde akıbetini, öleceğini bilen tek varlık insan. Bu bir imtiyaz, özel ayrıcalık ve fırsat.

Bu tanınan çok büyük fırsatı, ganimet bilerek farkına varıp değerlendiren faydalanır ve kazanır. Bu idrak bilincine ulaşamayan ipten kazıktan boşanırcasına işin içinden sıyrılır, kolayca inkar eder.

İçinde bulunduğumuz MAHPUS, bir virüse MAĞLUP, sınırsız özgürlüklere rağmen MAHKUM vaziyetimiz bize, zihnimizde yeni ufuklar açmıyor, ümit aşılamıyorsa, büyük mikroplu (KerbiAzim) belalara kendimiz talibiz, onu hak etmişiz, demektir.

BERAET gecesi ilahi takvim ve tasnifte bir yıldönümü.

Geçmiş yılın muhasebesini hayırla BERAET ile kapatan, yeni bir yıl başlatan bir imtiyaz.

Mübarek geceniz hayırla bitsin, bereketle başlasın.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

'Uluslararası İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi' Projesi

Erdal Şimşek

Rusya’nın JİTEM’i Wagner’dir

Ahmet Tezcan

Süryani Markus’un Şişirilmiş Pazusu

Mehmet Hakan Kekeç

Yıldırım Bayezid’in Kemikleri Neden Yakıldı?

Dr. Ömer Aydın

27 Mayıs'ta Türkçe Ezana Direnen Alperen

Halit Emre Aydın

Biz Çocuklar Gibi Şendik, Ama Şenlik Yetmezdi