Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saati

Kahramanmaraş’ta yaşayan insanların son günlerdeki birinci gündem maddesi Kurban Bayramı namazı saati oldu. Peki Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saati ve diğer detaylar haberimizde...

07.07.2022-10:02 - (Son Güncelleme: 07.07.2022-10:02) Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saat kaçta? 2022 Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saati

Milyonlarca müslüman senenin en önemli zamanlarından birisi olan 2022 Kurban Bayramı’nın başlamasına kısa bir süre kala hazırlıklarında son aşamaya geldi. Bayramı en güzel şekilde geçirmek isteyen vatandaşlar özellikle 2022 Kurban Bayramı namaz saatleri konusunu araştırmaya özen gösteriyor. Kahramanmaraş’ta yaşayan insanların son günlerdeki birinci gündem maddesi de Kurban Bayramı namazı saati oldu. Peki Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saat kaçta?

2022 Kahramanmaraş Kurban Bayramı namazı saati belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Kahramanmaraş’da Kurban Bayramı namazının 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 05.52’de kılınacağını duyurdu. 

Yurtdışında ise bayram namazı KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 06.11, Almanya'nın başkenti Berlin'de 05.42, İngiltere'nin başkenti Londra'da 05.40, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ise 05.50'de kılınacak.

Kurban Bayramı namaz saati

Bayram namazı nasıl kılınır?

- Bayram namazı için niyet edilir.

- Sübhaneke okunur.

- Sübhanekeden sonra eller 3 defa tekbir getirilerek kulaklara kaldırılır.

- İlk 2 tekbirde yana bırakılır. 3. tekbirde eller göbek altında bağlanır.

- İmam Fatiha ile beraber bir sure daha okur. Cemaat topluca rükuya eğilir.

- Rüku ve secde yapıldıktan sonra 2. rekata hazırlanılır ve eller bağlanır.

- 2. rekatın başında imam Fatiha ve bir sure okur. Sonrasında üç defa tekbir getirilerek iki el kaldırılır. 3. tekbirde eller yana bırakılır.

- 4. tekbirde eller kalkmaz ve rükuya eğilmek gerekir.

- Secde yapılır ve oturulur.

- Oturma sırasında cemaat ve imam Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, - Rabbena firli dualarını okur ve önce sağa selam verilir. Sonra da sola selam verilir. Böylelikle namaza son verilir.


Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal