Aydınlatıcı uygulandığı bölgeyi daha fazla vurguladığı için, bazen fondötenden bile daha fazla etki sağlayabiliyor. Fakat bütün bunlar ancak aydınlatıcı doğru kullanılırsa mümkün. Peki aydınlatıcı nerelere sürülür?

ALIN BÖLGESİ

Kışın bronz bir ten istiyorsanız bu küçük sır hayatınızı kurtarabilir: Alnınızın ortasına aydınlatıcınızı sürün ve bir yıldız şekli çizerek dağıtın.

TÜM YÜZÜNÜZ

Tabii ki her zaman makyajımızı yapacak zaman bulamıyoruz ve ne yapacağımızı konusunda affallıyoruz. Böyle zamanlarda bir iki damla sıvı aydınlatıcıyı makyaj astarı olarak tercih edebilirsiniz. Bu şekilde aydınlatıcı fondötenin altında kalarak cildinizin sorunlu bölgelerini daha yumuşak hale getirecektir.

DEKOLTE

Özellikle köprücük kemiğinize süreceğiniz aydınlatıcı hatlarınızı daha vurgulayarak daha güzel bir görüntü kazanmanıza yardımcı olur.

OMUZLAR

Omuzlarınızın ton değişimini istemiyorsanız, vücut losyonunuza birazcık sıvı aydınlatıcı karıştırın ya da aydınlatıcınızı hafifçe omuzlarınıza uygulayın. Böylece ton değişimini engellemekle kalmayıp, daha çekici bir görünüm desağlayabilirsiniz.

BACAKLAR

Bacaklar için aydınlatıcı kullanımı tıpkı burun ucuna aydınlatıcı sürmekle aynı etkiyi sağlıyor.

KATİKÜL

Evet tırnaklarınıza aydınlatıcı uygulamak başta garip gelebilir fakat bu tavsiyeye güvenin.Ellerinizin ön planda olabileceği fotoğraflarda –belki de nişan fotoğraflarınızda – parmaklarınızın etrafına aydınlatıcı uygulayın. Böylece daha parlak hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.