Makyajın en iyi bilinen kurallarından birisi! Makyajınızı yapmadan önce cildinizi yıkamayı ihmal etmeyin, yıkadıktan sonra hızlı emilen bir nemlendirici ve gözenek küçültücü özelliği olan bir makyaj bazı uygulamanızı öneririz. Böylece cildinizi fondötene veya BB kreme ya da renkli nemlendiriciye hazırlamış olacaksınız.

Bu 3'lüden hangisini süreceğiniz tamamen size kalmış. Eğer kusurlu bir cildiniz varsa daha yoğun kapatıcılığı bulunan bir fondötene yönelmenizde fayda var, aksine daha az kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsanız o zaman BB krem veya renkli nemlendiriciler tam size göre! Daha hızlı makyaj nasıl yapılır derseniz fırça yerine ellerinizi kullanabilirsiniz, ellerinizin ısısı ürünün cildinize daha hızlı bir şekilde dağılmasını sağlayacak.

Göz altı morlukları ile gezmeyi hiçbirimiz istemeyiz. Vaktiniz az bile olsa cildinizde gerçekten çok kusurlu bulduğunuz bölgeleri bir kapatıcı yardımı ile kapatın. Aynı şekilde kapatıcınızı da nazik hareketlerle yüzük parmağınızla uygulayabilirsiniz.
Gözlerinizi en hızlı yoldan belirginleştirmek için en büyük yardımcınız rimeliniz olacak! Kirpik kıvırıcı ile uğraşacak zamanınız olmayacağından tercihen kıvırma etkisine sahip bir rimel kullanmanızı öneririz. Eğer eliniz yatkınsa daha da etkili bakışlar için eyeliner veya göz kalemi de kullanabilirsiniz.

Yanaklarınıza doğal tonlu bir allık ile renk verebilirsiniz. Allığınızın sizi çok uğraştırmayacak bir allık olmasına özen gösterin; çok yoğun renk veren bir allık uygulamak, hele hafif eliniz yoksa biraz daha zahmetlidir!

Hızlı ve pratik bir makyaj yapacağınızı düşünecek olursak ruj renginizin mümkün olduğunca doğal olmasına dikkat etmekte fayda var, dudak kalemi kullanmanızı gerektirmeyecek, taşma gibi sorunlar yaratmayacak, dudak renginizden 1-2 ton daha koyu bir ruju her zaman elinizin altında bulundurun!