Hepimiz hayat döngümüzün içerisinde zamana karşı yarışıyor gibiyiz. En kıza zamanda nasıl evimize gidebiliriz, en kısa sürede etrafı nasıl toplayabiliriz, en kısa sürede nasıl yemek yapabiliriz gibi cümleler beynimizin içinde dans ediyor. Aynı zamanda da zaman sabitlenmeden akmaya devam ediyor. Zamandan tasarruf etmek için pratik bilgilere bir göz atarak sevdiklerinize ve kendinize ayırdığınız zamanı fazlalaştırabilirsiniz.

ZAMAN TASARRUFU NASIL YAPILIR?

Sarımsak hemen hemen bütün yemeklerin en vazgeçilmez tatlarından olmaya devam ediyor. Fakat yorgun argın işten gelindiğinde birkaç diş sarımsak ayıklayacak haliniz kalmıyor olabilir. Boş vaktinizde küçük bir kavanoz içine ayıkladığınız sarımsakları içine zeytinyağı da dökerek dolapta bekletebilirsiniz.

Yemek yaparken bir de sarımsak soymak gibi bir derdiniz kalmayacaktır.

Boş vaktinizde ayıklayıp yıkadığınız dereotu ve maydanozu iyice kurulayın. Altına peçete sererek bir kap içine koyduğunuzda birkaç gün taze bir şekilde dolaptan çıkarıp kullanabileceğinizi göreceksiniz.

Yatıya gelen misafirlerinize sereceğiniz yastık ve yorgan kılıfını önceden geçirip hazır bekleterek yine zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Perdelerinizi kırışmayan kumaştan seçmeniz yıkayıp asma sürecinde sizi zorlamayacak olduğu için fazla zamanınızı almayacaktır.

Her hafta evinizin genel temizliğini yapmanız, dip bucak temizlik esnasında çok zaman harcamamanıza olanak sağlayacak.

Yıkadığınız yastık ve yorgan kılıflarınızı düzelterek asarsanız ütü sırasında zorluk çekmezsiniz.