Yüzünüzü Tuzla Ovarak Güzelleşin!

Yüzünüzü tuzla ovalayarak cildinize destek olabilir ve daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte, cildi tuzla ovmanın yararları...

Yüzünüzü Tuzla Ovarak Güzelleşin!

Cildi tuzla ovarak canlandırabilir hatta nemlendirebilirsiniz. Daha birçok yararı olan tuzla ovulma hareketi nasıl yapılır?

YÜZÜ TUZLA OVMANIN YARARLARI

Cildi dairesel hareketlerle bir tuz ovma ile hafifçe ovalamak, ölü deri hücrelerini pul pul dökülme olarak tanınan bir işlemle temizler. Ölü cilt hücreleri yaşla sert hale gelir. Cilt yüzeyinde ne kadar uzun zaman kalırsa çıkması da o kadar zorlaşır. Bu cilt yüzeyi en sonunda alınana dek kalınlaşacak ve kalınlaşacaktır. Ölü cilt hücrelerinin aşamalır cildin kuru ve pul pul görünmesine sebep olabilir; bir tuz ovma ile pul pul dökülme, altına saklanmış nemli ve parlak cildi gün yüzüne çıkarır. Tuz fırçalama yöntemiyle ilişkili aşındırıcı etki cildi rahatlatır ve kan dolaşımını iyileştirmeye destek olur. Hızlanan dolaşım cilde doğal bir parlaklık sağlar. Tuzla ovalama üstelik bakterilerin ciltten kaçmasına ve tıkanık gözeneklerin açılmasına destek olur. Tuzun antiseptik özellikelri vardır ve cilde yapıldığında bakterilerin sebep olduğu cilt hastalığına bağlı herhangi bir kaşıntı ve ağrı ile beraber bakterileri öldürmeye ve iltihabı azaltmaya destek olabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR