Cildini sürekli yıkayıp temiz tutmasına rağmen yüzündeki sivilcelerle uğraşmayı bir türlü bırakamayan genç kadın göründüğü doktorunun da yardımıyla yüzündeki sivilcelerle oynamayı bıraktı. Sivilceleriyle oynamayı alışkanlık haline getiren genç kadın bu alışkanlığından kurtulmak istese de bir türlü elini alıştıramıyordu.

Genç kadın sivilceleriyle uğraşmayı bıraktıktan sonra alışkanlık haline gelen makyajında ağır kapatıcılar kullanmayı yavaş yavaş bırakmaya başladı. Öncelerinde kapatıcıyı yalnızca göz altlarına süren genç kadın sonralarda bu alışkanlığını tamamen bırakmak durumunda kaldı bunun sebebi yüzündeki kusurların bu kötü alışkanlığını bıraktıktan sonra fazlasıyla azalması oldu. Sırasıyla kapatıcıyı bıraktıktan sonra hafif renkli nemlendiricilerden bb kremlere kadar makyaj alışkanlıklarını fazlasıyla değiştirdi.

Bu alışkanlığına da veda ettikten sonra yüzünde oluşan kırmızı görünümlerin tamamen yok olduğunu fark eden genç kadın ten makyajını tamamen bıraktı.Bir ayın sonunda şişkin sivilcelerden kurtulduğunu ve iltihapların azaldığını, kızarıklıkların kendi cilt tonuna yakın bir renge döndüğüne şahit olan kadın bir daha sivilceleriyle hiç oynamadı ve makyaj alışkanlıklarında kalıcı bir değişime adım atmış bulundu.