Özellikle kadınların korkulu rüyası yüzde oluşan çizgilerdir. Bu çizgiler birden fazla sebebe bağlı olarak yüzünüzde yaşlılık görünümüne neden olurlar. Kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri de ciltlerinde oluşan ince çizgiler olmaktadır.

Bazen isteklerin de sınırı olmayabiliyor. Kendimizde göremediğimiz ne varsa bizde olmasına arzu duymamıza sebep olurlar. İsteriz ki bizim de vücudumuz onlar gibi olsun, saçlarımız sarı olsun, gözlerimiz renkli baksın.Genç dönemlerimizde farkına varmadığımız ve bizim bilincimiz dışında olan herşey zaman geçtikçe dış görüntümüzü büyük oranda etkilemektedir. Bu süreçte oluşan bütün o çizgiler ne kadar olgunluğumuzun, yaşanılan bir sürü hatıranın ibaresi olsa da, cildimizde yıllarca durmasını istemeyiz. 

Korku, kızgınlık, stres strea kaynaklı yaşadığımız bütün olaylar cildimizin baş düşmanı. Mmiklerimiz kaşımızı her kaldırışımızdaki kasların çalışması ve ya kızgınlık anlarındaki ifademiz hepsi bu sonucun çıkmasında büyük sebeplerden. 
Özellikle dudak kenarlarındaki çizgilerimizden de çok şikayetçi olmaktayız. Bu çizgilerin oluşumunda ki temel sebep ise ağız kenarındaki kasların fazla çalışarak buradaki çizgilerin belirginleşmesine sebep olmasıdır.