Hemen hemen her kadın için can sıkıcı bir durumdur vücudunda orantısız ve yersiz çıkan benler. Özellikle de yüzde çıkan benler çok daha çekilmez olabiliyor. Sizde benlerinizden şikayetçi iseniz ve bıçak altına yatmak istemiyorsanız her evde olan malzemelerle doğal yoldan ben sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz.

İşte benlerinizden kurtulmanızı sağlayan doğal yollar;

ELMA SİRKESİ: Bunun en iyi örneklerinden biri elma sirkesinin kullanımıdır. Büzücü özellikleri ile benlerin kurutulması ve iyileştirilmesinde etkilidir. Bazı durumlarda, ben tamamen düşebilir.

MEYVE SULARI: Elma ya da ananas gibi meyve suları, elma sirkesine göre biraz daha hafiftir, ancak yoğunlaştırıldıklarında da aynı şekilde çalışırlar. Uyurken bir pamuk üzerine meyve suyu damlatılıp benin üzerine konması tüm gece etkisini gösterecektir.

BAL: Ben tedavisinin diğer bir yolu baldır. Asidik değildir ancak doğal antibakteriyel iyileştirici özelliklere sahip olduğu uzun yıllardır bilinmektedir. Cilt kusurlarını giderdiği için Kleopatra’nın bile sütüne karıştırdığı bilinir. Benlere uygulandığında sonuçlar yavaş ama şaşırtıcıdır.

TUZ: Tuz benleri kurutarak kaybetmek için kullanılır. Tuz yapısı gereği yerinde duramayacağı için biraz hint yağı ile karıştırıldığı vakit macun yapısıyla rahatlıkla sürülebilir. Tuz cildi aşırı derecede kurutabilir, bundan dolayı gereğinden fazla uygulanmaması önerilir.