Özellikle kadınların en çok şikayetçi olduğu yanaklarda istenen zayıflığa ulaşamama sorunudur. Yanaklarınızda zayıf ve belirgin hatlara sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey günde en az on defa gülümsemek. Günlük olarak bu gülme işlemini on kez yaptığınız takdirde yanaklarınızın hızla eridiğini gözlemleyebilirsiniz.

Göz çevresindeki fazlalıklarınızın daha zayıf görünebilmesi için egzersizlere başlamadan önce rahatça uzanmanız gerekiyor. İşaret parmaklarınızın burun kenarlarına, orta parmaklarınızı kaşların bitiş bölümüne yerleştirin Gözlerinizle alnınıza bakmaya çalışın. Hereketi uygularken alt göz kapaklarınızı asla kapatmayın, kısın ve bu şekilde 10 kez kısıp bırakın. Bu şekilde 40’a kadar sayarak bekleyin. Bu egzersizi gün içinde iki defa tekrarlayın. Bu hareket sayesinde göz çevreniz de oluşan fazlalıklar gider.

Burun küçültme egzersizini her yerde uygulayabilirsiniz. İşaret parmağınızı burnunuzun ortasına koyun ve 2 saniye aralıklar yardımıyla bastırıp çekme işlemi yapın. Burun kenarlarının şişmemesi için diğer elinizin işaret ve baş parmağı ile burnunuzun kenarlarını tutabilirsiniz. 40 defa tekrar ederek bu egzersizi gün içerisinde mutlaka ikinci kez tekrarlamaya özen göstermeniz gerekiyor.