Yüzünüzün daha küçük bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu görünümü sağlamak amacıyla küçük egzersiz programlarına başvurabilirsiniz. Özellikle yüzünüzde oluşan sarkmalara ve deformasyonlara da oldukça fazla yarar sağlayacak olan bu egzersizler sayesinde yüzde bir zayıflama işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür. Burnunuzun daha küçük görünmesini istiyorsanız burun deliklerini açma kapama hareketiyle bir süre boyunca bu egzersizi tekrarlamanız gerekmektedir. Burun kenarlarında bir kas sistemi yaratarak daha ince görünmesine yardımcı olacaktır.

Burun egzersizinin yanında eğer dudaklarınızında küçük ve şekilsiz olduğunu düşünüyorsanız bir kalem yardımıyla dudaklarda küçük bir dolgunluk yakalamanız da mümkündür. Ağzınıza aldığınız kalemle birlikte dudaklarınızı aşağı ve yukarı olmak üzere oynattığınız takdirde bu görünümü de kolaylıkla yakayabilme şansınız vardır. 

Yanaklarınızın da fazla şişkin olduğunu düşünüyorsanız dudaklarınızı bir balık şekli alacak şekilde kısıp elmacık kemikleriniz içe ve dışa gelecek şekilde sürekli hareketlerle yaptığınız egzersizler sonucunda yanaklarında şekil aldığını ve zayıfladığını hissetmeniz mümkündür. Özellikle bu egzersizin düzenli yapılması sonucunda elmacık kemiklerinizin de çok iyi belirginleşmesini sağlamış olacaksınız.