Ellerimiz vücudumuzda en fazla kullandığımız uzuvlarımızdan bir tanesidir. Özellikle bakımlı kadınların el bakımlarına oldukça özen göstermesi gerekiyor. El bakımınıza zaman ayırmak size zor gelebilir. Ve ya kuaföre gitmek istemeyip el bakımınızı en pratik ve hızlı yoldan halletmek isteyebilirsiniz. İşte bu işlemi en hızlı yoldan yapıp ellerinize yarar sağlamak için sizlerle pratik el bakım kürünü paylaşacağız.

Bunun en hızlı yoldan yapılması için gereken tek şey limon! Herkesin mutfaklarında kolaylıkla bulabileceği bir meyve olan limon bu dertlerinize bir çözüm olacak. İşte limonla yapabileceğiniz el bakım kürü tarifini veriyoruz.

MALZEMELER

1 adet limon suyu

1 su bardağı ılıtılmış su

1 tatlı kaşığı tuz ve badem yağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Tüm malzemeleri macun kıvamına gelecek şekilde karıştırıp elimizin üzerinde masaj yaparak yediriyoruz. Yedirdikten sonra bu kürün ellerimizin üzerinde 20 dakika kadar beklemesi gerekiyor. Beklettikten sonra sıcak bir havlu yardımıyla ve ya ılık bir suyla elimizi bu kürden arındırarak durulayabiliriz. Duruladıktan sonra elinize süreceğiniz nemlendirici kremle yumuşacık ellerinizin tadını çıkarabilirsiniz.