Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır? - Yumurtlama Döneminde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yumurtlama dönemini hesaplamak çoğu kadının kafasını karıştıran bir konudur. Aslınca yumurtlama dönemini oldukça basit bir yöntemle hesaplayabilirsiniz.

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır? - Yumurtlama Döneminde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yumurtlama dönemini hesaplamak çoğu kadının kafasını karıştıran bir konudur. Aslınca yumurtlama dönemini oldukça basit bir yöntemle hesaplayabilirsiniz. İşte detaylar...

Yumurtlama Dönemi Nedir?

Yumurtlama döneminin nasıl hesaplandığına geçmeden önce, bu dönemin ne olduğu konusuna bir bakalım. Yumurtlama dönemi, hamile kalmak için en uygun zaman dilimidir. Bu nedenle, yumurtlama döneminin doğru hesaplanması hamile kalmak isteyenler ve istemeyenler için bir hayli önemlidir. Yumurtlama dönemine yakın tarihlerde ve bu dönemde yaşanan cinsel birlikteliklerin hamilelikle sonuçlanması yüksek ihtimaldir.

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Yumurtlama dönemini hesaplamak oldukça basittir. Regl dönemi düzenli olan kadınlar genellikle adetinin 10 ve 14’üncü günleriarasında yumurtlar. Özetle, regl kanamanızın başladığı günden itibaren 10 gün sayarsanız yumurtlama döneminizi kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yumurtladığınızı Nasıl Anlarsınız?

Yumurtalama döneminde vücut bazı sinyaller verir. Yumurtlama dönemi belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterse de genel olarak belirtiler şöyledir:

- Akıntıda artış

- Vücut ısısının artması

- Kasıklarda ağrı ve kramp görülmesi

- Görme, tat ve koku duyularında artış

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

 

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri