Yorgun ciltlerin uygulaması gereken yatıştırıcı çözümler fazlasıyla mevcuttur. Fakat bu işlemi fazla para harcamadan bitkisel yollardan halletmek de bir o kadar kolaydır. İşte yorgun ve yıpranmış cildinize çare olacak bitkisel çözümleri sizler için sıraladık;

YORGUN CİLTLER İÇİN MASKE TARİFLERİ

1 şişe maden suyu

1 adet limon

3 yemek kaşığı bebe yağı

YAPILIŞI

Maden suyunu temiz bir kaba boşaltıp içine yarım limonu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin, iyice karıştırın. Karışımı bir cam şişeye boşaltıp kolayca tüketebilirsiniz.

ALTERNATİF MASKE TARİFLERİ

MALZEMELER

1 şişe maden suyu

Bir tutam dereotu

YAPILIŞI

Bir tutam dereotunu blenderdan geçirerek parçalayın, sodayla karıştırın. Boş bir buz kalıbının içerisine bu karışımı boşaltın. Donduktan sonra kullanıma hazırdır. Her gün bir adet buz kalıbını yüzünüzün her yerine eşit olarak gezdirin.

YIPRANMIŞ CİLDE ÜZÜM ÇÖZÜMÜ

Taze üzümü bir rondo yardımıyla ezip homojen bir kıvam aldıktan sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

YORGUN CİLDE MUZ MUCİZESİ

Bunun için 1 muzu çatalla ezerek püre haline getirmeniz ve yüzünüze masaj yaparak uyguladıktan sonra 15 dakika beklemeniz yeterli. Bu maske sayesinde cildiniz kısa sürede eski canlılığına ve sağlığına kavuşarak istediğiniz cilt görünümüne de kolayca kavuşmuş olacaksınız.