Kadınların cilt bakımı adına yaptıkları uygulamalardan bir tanesi olan cilt maskeleri cilt üzerinde oldukça etkili uygulamalardan biridir. Bu cilt maskesi uygulamalarını evinizde de rahatça uygulamanız mümkündür. Bu şeilde daha bitkisel ve daha etkili olan cilt maskeleri için de kozmetik markalarına onlarca para harcamanın önüne geçmiş olacaksınız.

LİMON SUYU MASKESİ

Cilt lekelerinde oldukça faydalı olan limon maske olarak uygulandığında cilt tonunun dengelenmesine ve ciltte oluşan lekelerin giderilmesine oldukça faydalı olmaktadır. Bir adet limonun suyunu biraz suyla karıştırıp yüzünüze uyguladığınızda cildinizdeki olumlu faydalarını kısa sürede fark edebilirsiniz.

GÜL SUYU MASKESİ

Cildin nemlenmesi adına yapabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri olan gül suyunu yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize bir pamuk yardımıyla kompres yapabilirsiniz.

YOĞURT MASKESİ

Cilt bakımı için oldukça faydalı olan bu besin sayesinde cilt daha nemli ve canlı görünecektir. Yapmanız gereken tek şey yoğurdu yüzünüze sürdükten sonra 10 dakika bekleyip ardından yüzünüzü durulamak olacaktır.

PATATES MASKESİ

Patates cilt şişkinlikleri ve cilt derisinin düzgünleşmesi için oldukça önemli bir besindir. Bu besinin cilde kompres şeklinde uygulanması da bu sorunlarınıza veda etmenize sebep olmaktadır.