Yeşil çay içeriğinde barındırdığı saçları tekrar yapılandırmaya yarayan maddeler dolayısıyla oldukça faydalı bir saç kürü haline gelmektedir. Özellikle içindeki antioksidanlar sebebiyle saçların gençleşmesine yardımcı olan bu bitkisel çay sayesinde evinizde kısa süre içerisinde hazırlanabilecek bir karışım hazırlayarak saç bakımınıza oldukça büyük faydalar sağlayabilirsiniz.

Dökülen saçlar üzerinde de mucizevi etkilerini gösteren yeşil çay yeni saçların çıkmasına fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Özellikle saç kıran gibi bir saç hastalığınız var ise veya saçlarınız her gün oluk oluk dökülmekteyse yeşil çayı demleyip ardından saçınıza maske şeklinde uygulamanız saçlarınızın canlanmasına yardımcı olarak yeni saçların çıkmasına da vesile olmaktadır. 

Yeşil çay özellikle saç derisine etkiederek saçları bu şekilde iyileştirirken kepek veya yağlanma problemlerine karşı da oldukça iyi bir bakım niteliği taşımaktadır. Bu bakımı haftada bir defa olmak üzere saç diplerinize uyguladığınızda olumlu sonuçlarına bir veya iki hafta sonrasında şahit olabilirsiniz. Bu kürü kullanırken yanında saçlarınızı nemlendirmesi amacıyla kullandığınız bir saç ürünü tüketmeniz saç bakımınız için oldukça faydalı bir tercih olacaktır.