Özellikle yaz aylarında yapılan makyajda, dikkat edilmesi gerekenler ve kullanılması gereken ürünler nelerdir? adlı sorunun yanıtı için haberimize bakabilirsiniz.

YAZ MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

Yaz aylarının vazgeçilmez ürünlerinin başında, BB kremler gelmektedir. Özellikle sıcak havalarda cildinizin hava almasını önleyecek kimyasal fondötenler yerine, cilt tonunuza uyan bir BB krem seçmeniz her zaman hayat kurtaracaktır.

Şeftali tonlarında bir allık kullanmak, yanaklarına hoş  ve doğal bir renk katacaktır.

Koyu renk göz kalemlerinin yerine mavi, yeşil veya mor gibi iddialı renklerdeki göz kalemleri ile makyajınızda fark yaratıp, gün boyu güzel görünebilirsiniz.

Yaz aylarında doğal renklerde ruj kullanmak, kadınları hem iddialı hemde oldukça havalı göstermeye yardımcı olur. Bu nedenle pembe tonlarını kullanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

MAKYAJ SÜNGERİ NASIL KULLANILIR?

Makyaj yapmaya başlamadan önce süngerinizi hafifçe nemlendirmeyi sakın unutmayın. Böylelikle makyaj süngeriniz daha yumuşak olacaktır. Yumuşak makyaj süngeri fondöteni kolay emer. Bu nedenle yapacağınız makyaj da kusursuz olmuş olur.

Son zamanlarda makyaj süngerleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Makyaj süngerinin bu kadar yaygın olarak kulanılmasının en önemli nedeni ise, kullanım rahatlığıdır.

Güzellik marketlerinde kolayca bulabileceğiniz makyaj süngerinizi sadece fondöten kullanırken değil aydınlatıcı ve pudra uygulamalarında da kullanmanız mümkündür.

Makyaj süngeri kullanırken dikkat etmeniz gereken ern önemli kilit nokta sürüş tekniğidir. Makyaj süngerini yüzünüze küçük noktalar halinde masaj yaparak dolaştırırsanız istediğiniz sonucu kısa sürede almış olursunuz.

Makyaj süngerini aynı zamanda nemlendirici sürerken de kullanmanız mümkündür. Bunun için nemlendiricinizi makyaj süngerinin üzerine sürüp dairesel hareketlerle yüzünüzde dolaştırın.

Kadınların makyaj çantalarından eksik etmediği makyaj süngeri, ciltte oluşan kızarıklıkları kapatmaya yardımcı olur.