Bütçeniz kozmetik ürünlerini yeteri kadar karşılamıyorsa bunun için üzülmeyin! Mutfaklarınızda kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle cilt bakımınızı siz de profesyonel bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşte doğal yollardan yapılan cilt bakım kürü tariflerini sizlerle paylaştık...

CİLT ARINDIRICI TARİFİ

Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir kap yoğurdun içerisine katacağınız limon yağını yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uygulayın. Bu uygulama sayesinde cildiniz mikroplardan ve ölü hücrelerden hızlıca arınacaktır.

ÖLÜ DERİLERDEN KURTULMAK İÇİN CİLT BAKIM KÜRÜ TARİFİ

Bir miktar taze yulafı pişirerek ezin ardından içerisine bal ve zeytinyağı ekleyerek yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde peeling işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SIKILAŞTIRICI MASKE

Cildiniz temizlendikten sonra yoğurdun içerisine katacağınız limonla göz altlarınız için harika bir kür yaratabilirsiniz. Bu kür sayesinde göz altlarınızda oluşan koyu halkalardan ve şişliklerden kurtulabilmek mümkün olabiliyor. 

NEMLENDİRİCİ TARİFİ

Cildinize nemlendirici olarak kullanabileceğiniz yağlardan olan argan yağı içeriğindeki cilde fayda sağlayan asitlerle hem nemlendiriyor hem de cildin sıkılaşmasına destek oluyor. Argan yağı cilt tarafından kolayca emilebildiği için de oldukça kullanışlı olmaktadır.