Kendini çok daha iyi hissetmenin bir yolu olan makyaj için yaz aylarında kış aylarında olduğu kadar detay aranmıyor. Ağır fondötenler, koyu renk farlar yerine çok daha fresh ve yok gibi duran makyajlar tercih ediliyor. Zaten bronzlaşan ten ışıltı katılarak çok daha canlı ve belirgin bir hale getiriliyor. Yazın tüm enerjisini ve sadeliğini kadınların yüzünde bu yaz görebilirsiniz.

Makyaj bazı son dönemlerde çok daha sıklıkla kullanılmaya ve fark edilmeye başlandı. Makyaj sabitleyici özelliğe sahip olan makyaj bazları aynı zamanda cildinizin de nem dengesini koruyor. Yaz aylarında sıcaklar yüzünden sürekli akan makyajlarınızı tazelemekte zorluk çekmemek adına mutlaka makyaja başlamadan önce baz sürüp yarım saat kadar bekledikten sonra makyaja başlamalısınız. Böylece makyajınızın uzun süre ilk andaki tazeliğini koruyacaktır.

Fondöten Yerine BB Kremler

Kış aylarında hem cildinize bir parça renk katmak hem de kusurları örtmek adına kullandığınız ağır fondötenleri şimdilik dolaba kaldırmanın zamanı geldi. Yaz aylarının fresh duruşuna ne yazık ki bu fondötenler eşlik etmeyecek. Onların yerine alacağınız BB, CC kremler ile hem yüzünüzü nemlendirmiş hem de cilt tonunuzu dengelemiş olacaksınız. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde alacağınız BB ya da CC kremleri şuandaki cilt tonunuzun bir ton koyusu almanız tüm yaz rahatlıkla kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Highlighter İle Güneşi Kıskandırın

Yaz ayları ile birlikte parlayan tek şeyin güneş olduğunu düşünüyorsanız henüz highlighter ile tanışmamışsınız demektir. Bu senenin en gözde makyaj malzemesi olmakla birlikte aynı zamanda en göz alıcısı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Özellikle bronz bir tende doğru bir kullanım ile akşam dahi çevrenizde güneş gibi ışıldayabilirsiniz. Hemen her markada satışa sunulan highlighter için bütçenize ve cildinize uyan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Denizden sonra akşam eğlenceleri için de oldukça ideal olacaktır.