Yazın, kendimizi bütün bir yılın verdiği yorgunluktan, stresten arındırmak için tatile çıkarız. Tatilde en çok haşır neşir olduğumuz üçlü ise deniz, kum, güneş. Tıpkı ciltte olduğu gibi her saç cinsi için farklı bakım uygulanmalıdır. Gerekli bakım için farklı saç tiplerine ve durumlara göre önerilerimizi sizler için derledik.

ELEKTRİKLENMİŞ SAÇLAR

Yazın güneş ve deniz tuzuyla kuruyan saçlarınız elektriklenmiş gibi gözükebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için nemlendiricili ürünleri kullanın ve saçlarınızı ıslakken taramaya özen gösterin. Kuruyken taradığınız zaman saçlarınız daha kabarık gözükebilir.

YAĞLI SAÇLAR

Havanın sıcaklığıyla birlikte daha çok terleriz ve bu gibi etmenler de saçlarımızın daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bunun için kuru şampuanları deneyebilirsiniz. 

CANSIZ SAÇLAR

Hacim veren şampuanları tercih edebilirsiniz veya şekillendirici köpük ürünlerini kullanarak saçınızı olduğundan daha canlı gösterebilirsiniz.

KURU SAÇLAR

Saçlarınız deniz, kum ve güneşin etkisiyle nem kaybetmiş olabilir. Saçlarınıza ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için nemlendiricili şampuanları tercih edebilirsiniz.

KIRILMIŞ SAÇLAR

Gün içinde yanınızdan saç serumu, sprey, jel gibi koruyucu ürünleri ayırmayın ve denizden çıktıktan sonra ihtiyaç dahilinde kullanın.

BOYALI SAÇLAR

Boyalı saçlar yaz aylarında daha fazla bakım isteyen saçlardır. bunun için denize ya da havuza girmeden önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayabşilirsiniz. 

SOLMUŞ RENKLİ SAÇLAR

Güneşin ve denizin etkisiyle saçlarınızın rengi solmuş olabilir. Bunun için solmuş saçları her 2 yıkamada bir renk koruyucu şampuanla yıkayabilirsiniz.