Yaz aylarında güneşin aşırı sıcaklara sebep olmasıyla birlikte oldukça kuruyan cildimizin neminin geri kazanılması oldukça önemlidir. Bu nem kaybını engellemek ve cildimizin tekrar tazelenmesini sağlamak için de almamız gereken önlemlerden en önemlisi cildin yeterince nemlendiriliyor olmasıdır. Bu unsur sağlanırken oldukça dikkat edilmesi gereken konulardan biri de cildin güneşten korunuyor olmasıdır. Cildin nemlendikten sonra iyi bir güneş koruyucuyla desteklenmesi de oldukça önemlidir.

Özellikle makyaj işlemlerinin yaz aylarında minimum düzeyde tutulması veya hiç yapılmaması cildimize yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden bir tanesidir. Bu tür durumlarda yalnızca bir allık ve ruj uygulaması yüzünüzün canlanmasına yetecektir. Fazlasının cildinize güneşin etkisiyle zarar vereceğini ve gözeneklerinizi oldukça tıkayacağını da bilmenizi isteriz. 

Cildinizin nemlenmesi kadar olabildiğince temiz tutulması da oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında cildinize kusursuz bakım yapmak için meyve maskelerinden yararlanabilirsiniz. Bu maskelerin doğal asidik içeriğinden dolayı oldukça yararlı olduğunu da bilmenizi isteriz. Meyveler içerisinde barındırdığı yararlı asitlerle hem cildi onarır hem de doğal bir arındırma sağlar.