Bilinenin aksine kalın bir şekilde sürülen fondöten çizgileri çok daha belirginleştirerek çok daha yaşlı bir görünüme neden olabilir. Kalın fondötenler yerine CC krem ya da ince bir fondöten sizi çok daha fresh bir görünüme sürüklerken aynı zamanda renk eşitliğini sağlayarak cildinizi kamufle edecektir. Özellikle son dönemlerde cilt uzmanları az makyaj ile çok daha iyi bir görünüme sahip olunabileceğini sıkça tekrar ediyorlar.

KOYU KAPATICI İLE GÖZ ALTLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRMEYİN

Daha açık renkli ve hafif kapatıcılar tercih ederek ve bunları fırça ile uygulayarak muhteşem bakışlarınızı vurgulayan gözaltlarına sahip olabilirsiniz.

TÜM YÜZE PUDRA UYGULAMAYIN

Genel olarak bir ürünü kullandığımızda tek bir bölgeden ziyade o ürünü her bölgede kullanmayı seviyoruz. Pudra da bu ürünlerden biri. Oysa pudranın asıl kullanılış amacı burun ve çene bölgesindeki parlamaları ortadan kaldırmak için olmalı. 

RUJ SEÇİMİNİZE DİKKAT EDİN

İnce dudaklara sahipseniz metalik renklerden ve ışıltılı parlatıcılardan mutlaka uzak durmalısınız. Bu gibi rujlar tüm dikkati dudaklarınıza çekmiş olacağından bundan pek hoşlanmayabilirsiniz.

ALT KİRPİKLERE MASKARA UYGULAMAYIN

En sevdiğiniz parçanız olan kaz ayaklarınızın bu hata ile gün yüzüne çıkacağını biliyor muydunuz? Üst kirpiklerinize yoğun olarak süreceğiniz siyah maskara gözlerinizi ve cildinizi çok daha beyaz gösterecektir. Çok katı ve ağır maskaralardan da mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

ÇOK AÇIK RENK BAZ KULLANIMI

Cilt renginizden çok daha açık renkte kullandığınız fondötenler cildinizdeki tüm kırışıklıkları gözler önüne serecektir.