Söz konusu cildimiz olduğunda, yaşınıza en uygun bakımı seçmeniz, en başarılı sonucu almanız bakımından son derece önemlidir. Antioksidan özelliği bulunan ürünler, retinoidler, peptidler, asitler, vb içeren pek çok ürün içerisinden size en uygun olan ürünü belirlemek elbette zordur. Ama dermatologların üstünde durduğu en önemli konu, cildinizin yapısına, kimliğine ve yaşına uygun ürünlerden faydalanarak, iyi sonuçlar elde edileceğidir.

20’Lİ YAŞLARDA CİLT BAKIMI

Gençlik dönemi, özellikle 20’li yaşlar, akne ve güneş hasarlarından korunmanın önem kazandığı yaş aralığıdır. Her gün cildinizi, doğru cilt bakım ürü kullanarak nemlendirmelisiniz. Ayrıca uyguladığınız cilt bakım ürünlerinin UHV ışınlarına karşı da koruyabilir olması oldukça ciddi bir konudur.

Bu yaşlarda farkında olunmayan ve ihmal edilen ise, cildi temizlemektir. Bihakis bu konuda oldukça hassas davranmalısınız. Makyaj yapın veya yapmayın, mutlaka cilt temizleme malzemeleriyle her gün cildinizdeki kiri ve tozu temizleyin. A

30 YAŞ ÜZERİ CİLT BAKIMI

30’lu yaşlarda ciltte bir takım hasarlar oluşmuş meydana gelebilir. Hormonal değişimler, doğum gibi fiziksel değişimler de cildinizde etkisini gösterir. Bu nedenle, artık 30’lu yaşların ihtiyacı olan cilt bakımı ürünleri seçmelisiniz.

Her yaşta olduğu gibi temizleme ve nemlendirme ürünlerini kesinlikle kullanmanız lazım. 20’li yaşlarda akne ve sivilceye karşı etkili olan cilt bakım ürünlerinin yerini, cildi nemlendiren, kurutmayan ve ihtiyacı olan bakımı veren ürünleri kullanmaya başlayın.