Yapışan Tavalara Pratik Çözüm

Altı sürekli yapışan ve rengi değişen seramik tavaları atmak yerine eski haline döndürebilirsiniz. Peki, ama nasıl? İşte, seramik tavaları yenileyen yöntem...

Yapışan Tavalara Pratik Çözüm

Seramik tavaların kullanımı güzeldir. Ancak bir süre sonra altı tutar ve yapışırlar. Üstelik renkleri de değişir. Bunun için ise çözüm oldukça kolaydır.

YAPIŞAN TAVAYI ESKİ HALİNE KAVUŞTURMA

Tahta, bambu, silikon veya plastik kazıyıcı kullanarak besin artıklarını atın. Problemli alanları ılık suyla nemlendirin ve yeniden kazınmadan evvel yumuşamasını mümkün kılın. Tencereyi bir sünger veya naylon fırça uygulayarak ılık suyla ve hafif bulaşık deterjanı ile temizleyin. Tava alt bölümünde sırsız bir alan yoksa, birkaç dakika dinlendirin. Tavayı yıkayın ve kurulayın. Karbonat ve ılık suyu eşit oranda birleştirerek macun haline getirin ve renksiz, yapışkan yerleri kaplayın. Naylon bir fırça uygulayarak macunu tavaya uygulayın. Durulayın ve ihtiyaç olduğu kadar yineleyin.  Seramik kaplarda yiyecekleri kızartırken bir yağ tercih edin. Tavayı öteki pişirme çeşitleri için kullanıyorsanız, altını sürekli nemli yiyeceklerde veya sıvılarda tutun. Kuru pişirme, seramik ve besini çok ısıtan sıcak lekeler meydana getirerk, ovalama yapabileceğiniz renk atmasına sebep olur.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın. 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR