Bazı stiller başladığı andan sonsuza dek popüleritesini korumaz. Anlık gelişen moda stilleri her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Böyle olunca da modası geçmiş kıyafetleri kimse giymek istemez. İşte modası geçen stiller...

SÜREKLİ TOPUKLU GİYMEK

Standart topuklu ayakkabılar yalnızca özel mekanlarda tercih edilmelidir. Platform ayakkabılar çoktan 2000'li yılların sonunda çöpe yollanmalıydı bile. Günlük kombinleriniz için en şık tercih düz ayakkabılar veya kısa topuklular tercih etmelisiniz.

ABARTILI KOZMETİK OPERASYONLAR

Büyük göğüsler, abartılı dudaklar, kaşlara değen kirpikler, aşırı makyaj devri çoktan kapandı. Aslına bakarsanız bunlar hiçbir zaman trend olmadı. Doğal güzellik veya becerikli ilüzyonların modası hiçbir zaman etkisini kaybetmez.

UZUN TIRNAKLAR

Tırnaklarınızı uzun kullanıyorsanız üzgünüz ama bu modayı araştırmadığınız anlamına geliyor. Bir de üzerine taşlar, desenler veya aksesuarlar koydurduysanız bundan felaketi olamaz. Şunda bir anlaşalım uzun tırnak hem fazlasıyla rüküş hem de kullanışsız.

AYNI RENK VEYA DESENLİ AYAKKABI VE ÇANTA

Bir zamanlar ayakkabı ve çantanın aynı renkte veya desende olmasına fazlasıyla dikat edilirdi. Aynı kuralın şapka, şal ve eldivenler için de geçerli olduğu zamanlar vardı. Fakat şu anda böyle bir kombinle rüküş olacağınızı kesinlikle söyleyebiliriz.

Arada uyum sağlayabilirsiniz fakat bu 2 ya da daha fazla parçanın aynı olacağını söylemiyor. Tam tersine beklenmedik desenlerin ve renklerin zıtlığından bir uyum yakalamak sizi modada öne çıkaracaktır.

DÜŞÜK BELLİ ALTLAR

Kot pantolonlar ve diğer alt kıyafetlerin düşük belli giyilmesi artık fazlasıyla demode. Normal veya yüksek bel tercihi son derece modern ve rahat olmasının yanı sıra bacaklarınızı da daha uzun gösterip size artı sağlayacaktır.

TAŞLI PARÇALAR

Taşlarla bezenmiş kıyafetler, çantalar, ayakkabılar ve diğer aksesuarların modası geçeli epey oldu. 2000'lerdeki taşların yerini metalik parçalar aldı. Malum uzay çağındayız. Parıldayacaksanız metalik parçalarla parıldamanızı tavsiye ederiz.

UYUMLU PARÇALAR

Günümüzdeki moda anlayışı farklı kombinlerin bir araya getirilmesi ve denenmesi anlamına geliyor. Yani romantik bir elbise giydiğinizde ayağınızda zarif sandaletler giymek zorunda değilsiniz. İşe giderken topuklu ayakkabı, babet veya oxfordlarınızı giymek zorunda değilsiniz. Spor ayakkabılarla takım elbise giyebileceğiniz gibi, romantik bir elbisenin altına postallarınızı deneyebilirsiniz.

KUSURSUZ YAPILI SAÇLAR

Kafaya yapıştırılan fönlü saçlar, kusursuz bukleler, pürüzsüz at kuyrukları... Bunların modası çoktan geçti. Artık saçlarınız ne kadar doğalsa o kadar havalı olmanızı sağlayacak. 

TIRTIL ŞİŞME MONTLAR

Dar tırtıl montların modası çoktan geçti. Şişme montlar dış giyim için hala şık bir tercih olabilir ancak daha düz veya büyük beden olmalı.