Yağlı Ciltler İçin Kurtarıcı Uygulamalar

Yaz aylarında ciltteki sebum dengesi aşırı terleme ile fazlasıyla değişiklik gösteriyor. Sıcaklıklar cildin daha yağlı gözükmesine neden oldu. Bu yağlı görüntüden kurtulmak için yapmanız gerekenleri sizin için hazırladık.

Yağlı Ciltler İçin Kurtarıcı Uygulamalar

Yağlı Ciltler İçin Kurtarıcı Uygulamalar

Tüm yüzünüz gün içinde sık sık parlama yapıyorsa, cildinizdeki gözenekler çoğunlukla dolu, siyah noktaya ve akneye meyilli ise, makyaj yapsanız bile kısa zamanda ten makyajınızın kustuğuna şahit oluyorsanız yağlı bir cilde sahipsinizdir. Bu cilt tipinin geç kırışma ve genç bir görünüme sahip olma gibi etkileri olsa da cildinizdeki yağ oranı zaman zaman sizi rahatsız edici bir görünüme sebep olabilir.

Su Bazlı Ürünler Tercih Edin

Eğer rutininizde güneş kremi, fondöten gibi ürünler varsa bu ürünlerin su bazlı olmasına özen göstermelisiniz. Diğer ürünler cildinizdeki yağ oranının artmasına ve gün içinde bir disko topuna dönüşmenize sebep olabilir. Üzerinde 'oil-free' (yağsız), 'matlaştırıcı' gibi ibareler olan ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Cilt Bakım Rutininize Kil Maskelerini Ekleyin

Yağlı ciltleri olan kişilerin kil maskesi kullanması ciltlerindeki sebum oranının düzenlenmesine yardımcı olur. Bunun yanında kil maskeleri cildinizi yatıştırarak tahrişleri ve aşırı kurumaların önüne geçecektir.

Makyajı Temizleme Ürününüzü Doğru Seçin

Kremsi yapıdaki makyaj temizleme losyonları çok iyi iş çıkarıyor olabilir ancak yapıları sebebiyle cildinizdeki yağ oranını artırabilirler. Bu nedenle losyonlar yerine makyaj temizleme sularını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Makyaj Bazlarını Hafife Almayın

Makyaj bazları hayat kurtarıcılardır. Özellikle matlaştırıcı etkisi olan bazlar cildinizden fondötenin kusmasını engel olacaktır. Bunun yanında matlaştırıcı bazları, fondöten kullanmasanız da cildinize sürebilirsiniz. Böylece cildinizdeki yağlanma sorununu dengeler ve parlamayı kontrol altına almış olursunuz.

Yağ Emici Kağıtlardan Yardım Alın

Cildinizi sürekli peçeteler ve havlu kağıtlar ile sertçe ve bastırarak silmeyin. Bu işlem cildinizdeki yağ oranının artmasına sebep olur. Onun yerine piyasada çeşitli markalardan bulabileceğiniz yağ emici kağıtları kullanın. Cildinizi çekiştirerek temizlemek yerine tampon hareketlerle temizlerseniz daha iyi sonuç almış olursunuz.

Transparan Pudra Kullanın

Yanınızda makyajınızı sabitlemek için kullandığınız transparan pudralarınızı sürekli taşıyın. Cildinizde makyaj olsun olmasın, pudralar parlamayı önler ve ciltteki fazla yağı emerek daha temiz bir görüntü elde etmenize yardımcı olur.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR